VETERINARY CLINIC SLANÝSlaný
Veterinary Clinic

Pohotovost pouze na telefonu: 602 39 38 39 
Ordinace: 312 52 26 87

Ordinační hodiny

Po 09.00-12.00 15.00-19.00
Út 09.00-12.00 15.00-19.00
St 09.00-12.00 15.00-19.00
Čt 09.00-12.00 15.00-19.00
09.00-12.00 15.00-19.00
So 08.00-11.00
Ne 15.00-18.00

Počítačová tomografie

Starý pejsek, kočička

Mnoho orgánových onemocnění se klinicky projeví až ve značně pokročilém stádiu (např. selhání jater, ledvin), kdy je již šance na úspěšnou léčbu mnohonásobně nižší. Proto jsme připravili pro starší pacienty (u malých pejsků od 7mi, u velkých plemen od 5ti a u koček od ideálně od 7mi let) preventivní akci, zaměřenou na včasné zjištění špatné funkce orgánů.

Co to obnáší? 

Stačí kdykoliv o pracovní dobu přijít na klinické vyšetření a odběr krve. Nejmodernější krevní analyzátory krve IDEXX USA provedou základní krevní rozbor a výsledky Vám sdělíme do 15ti - 20ti minut. Cena se odvíjí od toho, jak podrobná je krevní zkouška a může být od 200Kč za základní hematologické vyšetření (25parametrů), až po 885Kč za kompletní krevní zkoušku (hematologie-25parametrů, biochemie- 17parametrů). Pokud budete mít zájem v rámci preventivního programu o nadstandartní vyšetření (kortizol, FT4, FeLV, FIV, FIP, amoniak, žluč. kyseliny, lymská borelióza, giardia, krevní parazitózy atd.) informujte se o aktuální ceně telefonicky. Všechna uvedená vyšetření děláme do cca 15 min. přímo na naší klinice. 

Klinické vyšetření je v tomto případě zcela zdarma.

3.jpg

Důležité informace
Informace o provozu kliniky a akcích

7.-9.10.2022 Zavřeno

...

Čipování

Povinné čipování ve Slaném ...

Starý pejsek, kočička

Preventivní akce - rozbor krve ...

Pečujeme o vás

otázky ke zdraví přátel:
FAQ - Nejčastejší dotazy týkajíci se zdraví

Odčervení je nezbytné pro zdravý růst štěnete a udržení dobré zdravotní kondice. Jelikož jsou i parazité přenosní na člověka, je velice důležité provádět pravidelné preventivní odčervení.
 • Štěně: Ideálně bychom měli s odčervením začít již ve 14 dnech života. Vhodné je odčervení provést do věku 2 měsíců stáří minimálně 3x a poté do věku 6ti měsíců ještě minimálně 1x - 3x.
 • Dospělý pes: Dospělého pejska je vhodné preventivně odčervit 2x za rok. A v případě parazitární infestace ihned s reaplikacípo 14ti dnech.
 • Březí fena: U feny je doporučeno provést odčervení 2-3 dny před krytím. Dále je velice důležitá aplikace 10-15dní před porodem s další aplikací spolu se štěnaty 14dní po porodu.
 • Kočka: U koček je schéma odčervení obdobné. Pokud ovšem vaše kočička není vyloženě domácí a zdržuje se venku, je vhodné jí odčervovat alespoň 4x ročně.
 • Jaký přípravek použít? Důležité je vždy použít kvalitní vícesložkový preparát, který působí na celé spektrum cizopasníků. Většinou jsou takovéto přípravky označeny slovem "plus". Pokud kupujete preparát v lékarně, nenechte se zlákat nízkou cenou některých jednosložkových preparátů a vždy se zeptejte, zda-li jde o preparát, který pokryje celé spektrum pearazitů.
 • Jaké existují formy přípravků? Základní a nejlevnější způsob odčervení je pomocí tablet.U štěňátek a malých pejsků je možné podat přípravek ve formě odčervovací pasty a speciálně pro kočky by vyvinut přípravek s aplikací formou spot-on (kapka mezi lopatky).
Účel vakcinace je navodit ochranu očkovaného jedince. Vakcinaci je ideální zahájit ve věku 6ti týdnů, kdy je již znatelný pokles protilátek přijatých mlezivem od matky. Dále následují dvě revakcinace, čímž je uzavřena tzv. primovakcinace (ve věku 3 měsíců).

Pokud necháte svého pejska naočkovat jako štěně, získaná imunita jej však nebude chránit po neomezeně dlouhou dobu. Nutná je pravidelná stimulace imunitního systému k navození dlouhodobé ochrany (ideálně 1x za rok např. leptospiróza - 1x za 3 roky např. vzteklina). Bez těchto pravidelných přeočkovaní nebude imunitní systém schopný chránit vašeho pejska proti vážným, často fatálním infekcím. Mezi jednotlivými vakcinačními schématy výrobců vakcín existují odlišnosti a nelze zde uvést naprosto univerzální schéma, proto uvádíme pouze nejčastěji používané schéma pro základní vakcinaci.

Pes: (věk, kdy by mělo být štěně očkováno)
 • 6 týdnů
 • 9 týdnů
 • 12 týdnů
 • 12 měsíců
 • dále každý rok - vzteklina dle použité vakcíny až jednou za 3 roky
Březí fenu po cca 20 dni gravidity nelze vakcinovat (vyjma spec. vakcín např. herpes).

Kočka:
 • 8 týdnů
 • 12 týdnů
 • dále roční interval
 • Speciální vakcíny, které nejsou součástí základního schématu, máme vždy k dispozici a kdykoliv se můžete blíže informovat. Jsou to např. vakcína proti lymské borelióze, psincovému kašli, FeLV, plísním, Giardiím, herpesvirům atd.

Copyright © 2023 Veterinary Clinic Slaný. All Rights Reserved.

For patients and their owners proudly presents  Kovalovsky.com - Website solutions and design, Web-design, Webhosting, E-commerce, E-shop, SEO...  Kovalovsky.com
Web Analytics and Statistics by Nicestats